Francúzska značka tenisiek Le Coq Sportif, biele tenisky. Arthur Ashe a jeho brat, vychovávaný sám otcom po smrti svojej matky, žili v Brookfield Parku, najväčšom čiernom verejnom parku v Richmonde a kde bol ich otec správcom. Ashe, ktorý žil na dohľad od tenisových kurtov v parku, začal hrať tenis ako sedemročný a netrvalo dlho a jeho talent si všimol tenisový inštruktor Ron Charity. Charity videl, že má potenciál a povzbudil ho, aby sa zúčastnil turnajov. Ale keďže Richmond bol stále veľmi odolný voči integrácii, Ashe sa často ocitol odvrátený. To ho rozzúrilo a napriek svojej mladosti sa rozhodol urobiť niečo, čo by pomohlo ukončiť segregáciu a inšpirovalo čiernych Američanov, aby prekonali bariéry, ktorým čelili.

Francúzska značka tenisiek Le Coq Sportif

Le Coq Sportif obuv Breakpoint 2220252 Biela

Le Coq Sportif
Breakpoint Biele

Le Coq Sportif obuv Breakpoint 2220253 Biela

Le Coq Sportif
Breakpoint Biele

Le Coq Sportif obuv Breakpoint 2220254 Biela

Le Coq Sportif
Breakpoint Biele

Le Coq Sportif obuv Breakpoint 2220329 Biela

Le Coq Sportif
Breakpoint Biele

Keď Ashe vyšiel na centrálny kurt na finále majstrovstiev Wimbledonu v roku 1975 proti Jimmymu Connorsovi, mohol sa obzrieť späť do okamihu, keď sa rozhodol pre svoje životné poslanie, a oprávnene pociťovať uspokojenie z toho, čo dosiahol. Po absolvovaní titulu Business Administration na UCLA vyhral v tom istom roku amatérske majstrovstvá Spojených štátov a US Open, dva Davisov pohár a Australian Open. Bol tiež prezidentom hráčskej únie Asociácie tenisových profesionálov (ATP). Napriek všetkým týmto úspechom bol Ashe ďaleko od spokojnosti, pretože vedel, že v boji za dosiahnutie rovnosti je stále čo robiť.

Vedel však, že víťazstvo vo Wimbledone bude ďalším krokom na ceste k jeho dosiahnutiu. Jeden muž, ktorý videl za farbu Asheovej kože a modlil sa za jeho víťazstvo, bol Horst Dassler z adidas. Z Asha sršala trieda, pôvab, vyrovnanosť a dobré športové správanie, presne tie vlastnosti, ktoré chcel odzrkadliť vo svojej novozískanej značke športového oblečenia Le Coq Sportif. Ako pri mnohých veciach, na ktorých sa podieľal Horst Dassler, ani jeho akvizícia renomovanej francúzskej značky športového oblečenia sa nezaobišla bez trocha drámy a šikanovania. Spoločnosť Le Coq Sportif, ktorú založil Émile Camuset v roku 1882, bola pôvodne výrobcom vlnených textílií, no prvýkrát zaznamenala úspech, keď sa presťahovala do výroby športového oblečenia, dodávala tímové pásy a teplákové súpravy francúzskym rugbyovým a futbalovým tímom. Ale až keď bola spoločnosť poverená výrobou žltého dresu pre Tour de France v roku 1951, Le Coq Sportif si získal svoje miesto ako symbol francúzskej športovej hrdosti.Le Coq Sportif obuv Court Allure Sport 2220199 Biela

Le Coq Sportif
Court

Le Coq Sportif obuv Court Allure Workwear 2220196 Biela

Le Coq Sportif
Court

Le Coq Sportif obuv Court Classic W Animal 2220212 Biela

Le Coq Sportif
Court

Le Coq Sportif obuv Court Classic W Diamond 2210129 Biela

Le Coq Sportif
Court

V šesťdesiatych rokoch si Horst Dassler uvedomil, že športové oblečenie je potenciálne obrovský trh. Ale ako to často bývalo, jeho otec Adi Dassler nesúhlasil. Neochotne súhlasil s výrobou teplákových súprav pre niektoré nemecké futbalové tímy, no cítil, že aj to bol krok priďaleko. S pomocou svojej matky sa však Horstovi podarilo presvedčiť svojho otca, aby rozšíril meno adidas na športové oblečenie. Veril, že spojenectvo adidas s textilným výrobcom je najlepší spôsob, ako vstúpiť na trh, pretože im to umožní ponúknuť tímom kombinovanú ponuku oblečenia a obuvi.Le Coq Sportif obuv Courtclassic Black Jean 2220193 Biela


Courtclassic Biele

Le Coq Sportif obuv Courtclassic Black Jean 2220194 Biela


Courtclassic Biele

Le Coq Sportif obuv Courtclassic Inf Iridecent 2220348 Biela


Courtclassic Biele

Le Coq Sportif obuv Courtclassic Ps Iridescent 2220346 Biela


Courtclassic Biele

Oslovil Le Coq Sportif, teraz najväčšiu francúzsku športovú značku, a obe spoločnosti sa dohodli na dohode, ktorá umožnila Camusetom vyrábať športové oblečenie značky adidas vo Francúzsku. Všetko bolo v poriadku, kým nezačali vyrábať značkové oblečenie Le Coq Sportif, ktoré tiež nieslo tri pruhy adidas. Napriek opakovaným prosbám Horsta, aby prestali, ho Camusetovci ignorovali a tvrdili, že keďže majú francúzske práva na používanie troch pruhov, môžu si s nimi robiť, čo chcú. Dasslerovci boli viac ako zúriví. Ako by sa niekto mohol odvážiť použiť ich slávne tri pruhy bez ich súhlasu? Pokúsili sa žalovať, ale francúzsky súd rozhodol v prospech Le Coq Sportif. Znamenalo to vojnu.

 obuv Courtset 2121224 Biela


Courtset Biela farba

 obuv Courtset 2210640 Biela


Courtset Biela farba

 obuv Courtset Gs 2210146 Biela


Courtset Biela farba

 obuv Courtset Inf 2210149 Biela


Courtset Biela farba

Spoločnosť adidas začala zaplavovať francúzsky trh športovým oblečením a postavila tím predajcov, aby presadili svoje produkty po celom Francúzsku. Horst tiež využil svoj vzťah s francúzskou futbalovou federáciou na ukončenie zmluvy národného tímu s Le Coq Sportif. Pri pokuse o protiútok sa Camusetovci pokúsili zvýšiť výrobu kúpou nového závodu a postavením ďalšieho, ale zvýšený dlh a hory nepredaných zásob viedli len k tomu, že boli vyhodení z predstavenstva ich vlastnej spoločnosti a hľadal sa pre ňu kupec. . adidas vyhral, ale uvedomujúc si, že tri pruhy môžu stále padnúť do iných rúk, Dasslerovci sa teraz pokúsili kúpiť Le Coq Sportif.

Le Coq Sportif obuv Lcs R1000 Gs 2210347 Biela

Le Coq Sportif
Lcs Biele

 obuv Lcs R1000 Tricolore 2210271 Biela

Le Coq Sportif
Lcs Biele

obuv Lcs R500 2210218 Biela

Le Coq Sportif
Lcs Biele

Le Coq Sportif obuv Lcs R500 2220205 Biela

Le Coq Sportif
Lcs Biele

Zatiaľ čo Roland bol rád, že predal, Mireille, ktorá bola počas vojny vo francúzskom odboji, sa neznášala myšlienka, že Le Coq Sportif padne do nemeckých rúk, a odmietla ho predať. Keď sa však spoločnosť blížila k likvidácii, zasiahla francúzska vláda, aby upokojila odbory a navrhla svojho preferovaného kupca, francúzskeho podnikateľa André Guelfiho, ktorému predala svoje akcie. Jedným z prvých činov Guelfiho ako väčšinového akcionára bolo povedať Horstovi Dasslerovi, že nedovolí spoločnosti Adidas vziať späť tri pruhy. Keď sa však títo dvaja stretli, Horst úplne odzbrojil Guelfiho svojím šarmom a stali sa z nich dobrí priatelia, najmä keď si Guelfire uvedomil, že Horst bol pravdepodobne tým najlepším mužom na vedenie Le Coq Sportif. Keď sa zdá, že Guelfi drží kontrolu nad spoločnosťou, nemali by žiadne podozrenie. Horst prisahal svojich zamestnancov v adidas France na mlčanlivosť a mnohí sa ocitli v práci pre Le Coq Sportif. Horstova paranoja bola taká, že dokonca museli používať falošné identity, keď chodili na stretnutia a používali rôzne vizitky v závislosti od spoločnosti, ktorú zastupovali.

 obuv Elsa Opera De Paris 2220641 Biela

Tenisky
Elsa

 obuv Field 2210248 Biela


Field

 obuv Field Bbr Premium 2210479 Biela


Field

 obuv Field W 2210287 Biela

Tenisky
Field

Horst sa obával, že by sa jeho rodičia čudovali, prečo trávi toľko času na Le Coq Sportif, a preto zveril globálnu prestavbu značky svojim najdôveryhodnejším partnerom po celom svete. V Spojených štátoch sa Donald Dell, bývalý daviscupový kapitán, ktorý priviedol Stana Smitha do adidasu, stal zodpovedným za značku a premenil ju na prémiovejšiu športovú módnu značku. Horst cítil, že Arthur Ashe by bol dokonalým hráčom na podporu značky a povzbudil Dell, aby ho presvedčil, aby nosil Le Coq Sportif. Ashe dostal svoju vlastnú značkovú topánku Le Coq Sportif, ale spočiatku hral v adidas Matchplays, kým pre neho nevytvorili značkovú líniu na mieru. Keďže značka nikdy predtým nevyrábala topánky, prípadný charakteristický model Le Coq Sportif obsahoval dizajnové prvky z existujúcej rodiny tenisových topánok adidas, ako sú Matchplay a Stan Smith, a stále sa podobá na svojich príbuzných adidas tej doby.Dajte žene tie správne topánky a dokáže dobyť celý svet. Domovská stránka