Nizke biele tenisky Puma, obuv pre basketbalistov, svetové značky prichádzaju na scénu v dalšom športe. Pred sedemdesiatymi rokmi boli štýl a móda pre basketbalistov takmer cudzie pojmy, ale keď Walt ‚Clyde‘ Frazier priviedol New York Knicks k prvému šampionátu NBA, stal sa prvým hráčom, ktorý tieto dve veci priniesol do hry. So zmyslom pre štýl, ktorý bol rovnako ostrý ako jeho hra, upútal toľko pozornosti mimo kurtu ako na ňom a stal sa definíciou cool New Yorku. Keďže adidas na konci 60. rokov prelomil takmer monopol Converse na basketbal, Puma sa tiež chcela zapojiť do akcie a keď Karl Wallach, manažér amerického distribútora Pumy Beconta, počul, že Walt Frazier je pripravený podpísať dohodu o podpore, Puma skočila do hry.

Nizke biele tenisky značky Puma pre basketbalistov, New York Knicks

Puma Tenisky Cilia 369778 02 Biele

Puma Tenisky
Cilia Biele

Puma Tenisky Club Fc 386387 01 Biele

Puma Tenisky
Club Biele

Puma Tenisky Court Guard 386084 07 Biele

Puma Tenisky
Court Biele

Puma Tenisky Mayze Fs Interest Wns 387474 03 Biele

Puma Tenisky
Mayze Biele

Bol tiež výnimočným basketbalovým hráčom, a hoci sa mu v škole nedostalo žiadneho koučovania, naučil sa hrať na hlinenom ihrisku neďaleko svojho domu. Keď prišlo na výber vysokej školy, napriek tomu, že mu bolo ponúknutých množstvo futbalových štipendií, keďže neexistovali žiadni profesionálni černošskí quarterbacki, ale množstvo čiernych strážcov, veril, že ak sa rozhodne pre basketbal, pôjde ešte ďalej a pripojí sa k Southern Illinois University. Bola to múdra voľba, aj keď nie hneď. Kvôli zlým známkam spočiatku nemohol hrať basketbal, ale tvrdo pracoval a v nasledujúcej sezóne sa mohol vrátiť na basketbalové ihrisko. Keď viedol Southern Illinois k víťazstvu na turnaji National Invitation Tournament, bol zvolený za jedného z najlepších vysokoškolských hráčov v krajine, čo mu vynieslo miesto v tíme All-American a viedlo to k tomu, že sa stal prvým výberom New York Knicks v turnaji. Draft NBA 1967.

Na začiatku svojho nováčikovského ročníka mal v priemere iba deväť bodov a nebol ani zďaleka hviezdny, ale keď sa trénera ujal William ‚Red‘ Holzman, zdôraznil agresívnu obranu, ktorá sa dokonale hodila k Frazierovmu štýlu. Ako rástol jeho čas na kurte, rástla aj jeho sebadôvera a jeho tréner, spoluhráči a dokonca aj súperi ho čoskoro oháňali chválou a opisovali ho ako „rýchlejšieho ako jašteričí jazyk“ a „jediného hráča, ktorého som kedy videl, ktorého by som opísal. ako umelec“. Svoje miesto v histórii Knicks si spečatil, keď počas finále NBA sezóny 1969/70 predviedol v siedmom finálovom zápase výkon, ktorý bol oslavovaný ako jeden z najlepších v histórii: zaznamenal 36 bodov, 19 asistencií a päť ziskov a pomohol Knicks k víťazstvu. vyhrať Championship rozhodujúci pomer 113-99, a ich prvý titul NBA.Puma obuv Trc Blaze Chance 386430 01 Biela

Puma Tenisky
Trc Biele

Puma obuv Trc Mira Block Wns 386752 02 Biela

Puma Tenisky
Trc Biele

Puma obuv Trc Mira Bright Wns 387320 02 Biela

Puma Tenisky
Trc Biele

Puma obuv Trc Mira Dimensions Wns 385969 01 Biela

Puma Tenisky
Trc Biele

S titulom Knicks sa Frazier stal v New Yorku hrdinom a fanúšikovia a tlač si ho zamilovali. Jeho chladný temperament a neochvejná povaha boli veľmi obdivované, rovnako ako skutočnosť, že sa veľmi zriedka dostal do sporov s konkurenčnými hráčmi alebo funkcionármi. Športoví spisovatelia o ňom začali lyrizovať a jeden dokonca romanticky prirovnal jeho pohyb na kurte k pohybu Freda Astaira na tanečnom parkete.

Frazier sa čoskoro stal rovnako známym pre svoju eleganciu a štýl mimo kurtu, ako aj na ňom. Hráči v tom čase nosili obleky mimo ihriska a Frazier sa rád snažil nájsť spôsoby, ako vyzerať ostrejšie ako jeho spoluhráči. Na nákupnom výlete v Baltimore si všimol, čo sa stane jeho ochrannou známkou, široký klobúk Borsalino. Keď si prvýkrát kúpil klobúk, jeho spoluhráči si z neho robili srandu, ale o dva týždne neskôr vyšiel film Bonnie a Clyde a jeho klobúk sa stal najhorúcejšou vecou v meste.Puma obuv Karmen L 384615 01 Biela

Puma Tenisky
Karmen

Puma obuv Karmen L 384615 05 Biela

Puma Tenisky
Karmen

Puma obuv Karmen L Jr 387374 01 Biela

Puma Tenisky
Karmen

Puma obuv Karmen Mid 385857 03 Biela

Puma Tenisky
Karmen

Vyslúžilo mu to aj prezývku „Clyde“ podľa neslávne známeho lupiča Clyda Barrowa. Klobúk bol často súčasťou oblečenia, ktoré obsahovalo kožuch, pár elegantných topánok z jeho obrovskej zbierky, palicu a niekedy „Bonnie“ alebo dve na ruke. Jeden z prvých basketbalistov, ktorí vlastnili Rolls-Royce, ho Jim Woolner z Beconty opísal ako „stelesnenie cool“, čo z neho urobilo hráča, ktorého chceli podporiť Pumu.

Puma obuv Rickie Ac Ps 385836 01 Biela

Puma Tenisky
Rickie

Puma obuv Rickie Ac Ps 385836 08 Biela

Puma Tenisky
Rickie

Puma obuv Rickie Ac Ps 385836 09 Biela

Puma Tenisky
Rickie

Puma obuv Rickie Ps 384313 06 Biela

Puma Tenisky
Rickie

Topánky sa okamžite stali hitom a keď Frazier vyhral druhý titul NBA s Knicks v roku 1973, fanúšikovia ich jednoducho museli mať. Rovnako ako Frazier v rámci svojich okázalých outfitov, nosili ich ako módne topánky na uliciach aj ako športové topánky na plesové ihriská, čím sa stali jednými z prvých, ktorí prešli zo športového oblečenia na streetwear. V čase, keď odišiel do dôchodku v roku 1980, Puma predala viac ako milión párov Clydes a rovnako ako Frazierove oblečenie boli dostupné v obrovskej škále farieb.

Puma obuv Slipstream Hi Lth 388640 02 Biela

Puma Tenisky
Slipstream

Puma obuv Slipstream Invdr 388549 04 Biela

Puma Tenisky
Slipstream

Puma obuv Slipstream Lo 383401 09 Biela

Puma Tenisky
Slipstream

Puma obuv Slipstream Suede Fs 388634 03 Biela

Puma Tenisky
Slipstream

Frazierov odchod z hry vôbec neubral z nadšenia pre topánku a v osemdesiatych rokoch si získala obľubu pre úplne iný typ vystúpenia, B-boying. Známejší ako breakdance, jeho popularita v New Yorku viedla k tomu, že Clyde sa stal topánkou pre B-boys ako New York City Breakers a Rock Steady Crew. V deväťdesiatych rokoch sa Clydes tešil nečakanému oživeniu popularity a zohral úlohu pri návrate Pumy, keď ich na koncerte nosili Beastie Boys, čo spôsobilo, že Puma zvýšila produkciu, aby sa vyrovnala s výsledným nárastom dopytu.Dajte žene tie správne topánky a dokáže dobyť celý svet. Domovská stránka