Nizke biele tenisky New Balance. Naše osobné cielové línie sa nachádzajú na mnohých rôznych miestach, a zatial co mnohé športové značky to komunikujú svojim spotrebitelom, žiadna z nich neurobila toto presvedčenie tak jadrom ako New Balance. Anglický prisťahovalec a farmár kurčiat William Riley, založil spoločnosť New Balance Arch Support Company, ktorá bola inšpirovaná jeho hydinou. Všimol si, že ich chodidlá s tromi pazúrmi im poskytujú vynikajúcu oporu a veril, že podobný flexibilný oblúk s tromi opornými bodmi by ľuďom poskytol väčšie pohodlie a „novú rovnováhu“. Keďže si bol istý, že jeho oblúky dokážu zmeniť pracovný život ľudí, ako sú policajti a poštoví pracovníci, pre ktorých bola chôdza kľúčom k ich profesii, stanovil cieľ zlepšiť pohodlie pri chôdzi a behu za základný kameň svojej novej spoločnosti.

Nizke biele tenisky, botasky New Balance

New Balance obuv CT210WLR Biela

New Balance Tenisky
CT210WLR Biele

New Balance obuv CT300SB3 Biela

New Balance Tenisky
CT300SB3 Biele

New Balance obuv CT300SN3 Biela

New Balance Tenisky
CT300SN3 Biele

New Balance obuv CT300SP3 Biela

New Balance Tenisky
CT300SP3 Biele

V súlade s ich kvalitou sa oblúkové podpery predávali za nezanedbateľných 5 dolárov, čo je cena často vyššia ako cena topánok, do ktorých boli umiestnené. Rýchlo si však získali verných zákazníkov a ich reputácia rástla ústnym podaním. Keďže spoločnosť rýchlo rástla, Riley potreboval pomoc a v roku 1927 najal Arthura Halla, obchodníka, ktorý cestoval po domovskom štáte New Balance v Bostone a organizoval pešie kliniky, kde počúval potreby návštevníkov a demonštroval výhody produktu.

Bol to osobný kontakt, ktorý si zákazníci užívali a pamätali, a to sa stalo ďalším základným kameňom prístupu spoločnosti New Balance k podnikaniu. Rilley ho požiadal, aby sa stal jeho partnerom v spoločnosti. Napriek tomu, že bola uprostred Veľkej hospodárskej krízy, tým, že zostala malá, sa spoločnosti podarilo udržať sa nad vodou, zatiaľ čo mnohí jej konkurenti zahynuli. Ku koncu depresie Riley začal uvažovať o výrobe nielen podpier, ale aj samotných topánok a navrhol a vyrobil prvé bežecké topánky New Balance pre miestny bežecký klub, Boston Brown Bag Harriers. Boli vyrobené z klokanej kože a mali podrážku z krepovej gumy. Osvedčili sa a popri behu sa Riley začala venovať aj bejzbalu, tenisu a boxu.

New Balance obuv CT300SR3 Biela

New Balance Tenisky
CT300SR3 Biele

New Balance obuv CT300SW3 Biela

New Balance Tenisky
CT300SW3 Biele

New Balance obuv CT300WB3 Biela

New Balance Tenisky
CT300WB3 Biele

New Balance obuv CT302LA Biela

New Balance Tenisky
CT302LA Biele

V roku 1951 odišiel William Riley do dôchodku, pričom firmu nechal viesť Hallom. O tri roky neskôr Hall predal spoločnosť svojej dcére a zaťovi Eleanor a Paulovi Kiddovi za 10 000 dolárov. Priniesli do podnikania nové ambície a odhodlanie, ale vážili si a chceli si zachovať zameranie na zákazníka, ktoré podporovala Riley. Eleanor sa sústredila na služby zákazníkom, zatiaľ čo Paul sa zameral na výrobu. Hoci klenbové opierky a obuv na predpis zostali ich najpredávanejšími produktmi, rástol ich záujem o výrobu športovej obuvi. S čoraz väčším počtom športovcov, ktorí sa obracajú na spoločnosť so žiadosťou o obuv na mieru, smer, ktorým by sa mal podnik uberať, sa zdal byť zrejmý.

New Balance obuv CT302LC Biela

New Balance Tenisky
CT302LC

New Balance obuv CT574WIG Biela

New Balance Tenisky
CT574WIG

New Balance obuv CT574WNT Biela

New Balance Tenisky
CT574WNT

New Balance obuv GM400MD1 Biela

New Balance Tenisky
GM400MD1

Vo svojej pivnici doma Kidds experimentovali s návrhmi novej bežeckej obuvi na základe spätnej väzby od svojich zákazníkov. Výsledkom bol Trackster, prvá vysokovýkonná bežecká obuv na svete. Zatiaľ čo predtým sa väčšina topánok používaných na behanie vyvinula zo starších návrhov, Trackster bol úplne nový koncept a bol špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám bežcov. Bola tvarovaná tak, aby zodpovedala tvaru ľudského chodidla a mala mäkký kožený zvršok a sedlo, ktoré pomáha držať topánku tesne okolo

Vyznačovala sa tiež vlnitou podrážkou, ktorá bola pôvodne navrhnutá pre topánky výsadkárov, poskytuje vynikajúcu trakciu a tlmí chodidlo. Bol tiež veľmi pružný, a preto ideálny na beh. Ďalšou vlastnosťou, ktorá ho odlišovala od jeho konkurentov, bola skutočnosť, že bol dostupný v rôznych šírkach, aby sa zabezpečilo čo najlepšie prispôsobenie. Zatiaľ čo maloobchodníci cítili, že to komplikuje nákupný proces a znamená to, že si musia udržiavať viac zásob, zákazkový prístup sa ukázal byť u zákazníkov obľúbený.

Počas prevádzkových podmienok by nová topánka mala byť pohodlná, ale nie príliš tesná. Športová topánka by mala byť dostatočne dlhá, aby sa všetky prsty mohli úplne vysunúť bez toho, aby boli stiesnené. Jeho šírka by mala umožňovať úplný pohyb prstov, vrátane ohybu, predĺženia a určitého roztiahnutia. Je dobré si zapamätať, že široká časť topánky by mala zodpovedať širokej časti chodidla, aby sa topánka mohla rovnomerne pokrčiť, keď je športovec na bruškách chodidiel. Topánka by sa mala ohnúť (alebo „zlomiť“) vo svojej najširšej časti, zvyčajne v oblasti metatarzálnej hlavy (gule) chodidla; keď sa zlom topánky a guľový kĺb zhodujú, sedí správne. Ak je však zlom topánky vzadu alebo pred normálnym ohybom chodidla (metatarzofalangeálny kĺb), topánka a chodidlo budú proti sebe, čo spôsobí abnormálne kožné a štrukturálne napätie.

Chodidlá jednotlivca môžu mať rovnakú dĺžku od päty po brušká chodidiel, ale líšia sa medzi pätami a prstami. Topánky by sa preto mali vyberať pre dlhšie z týchto dvoch meraní. Ďalšími faktormi, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe športovej obuvi, sú tuhosť podrážky a šírka drieku alebo najužšej časti podrážky. Topánka s príliš tuhou, nepoddajnou podrážkou veľmi zaťažuje šľachy chodidla. Topánka s príliš úzkou stopkou tiež spôsobuje dodatočné namáhanie, pretože nedokáže dostatočne podporovať vnútorné, pozdĺžne oblúky športovca. Dve ďalšie funkcie topánok, ktoré je potrebné zvážiť, sú vložky na zníženie trenia a vstavané podpory klenby.Dajte žene tie správne topánky a dokáže dobyť celý svet. Domovská stránka